Úvodní strana » Lokalita

Lokalita

O lokalitě

JEŠTĚD z paluby vrtulníku | FOR FREE DAYSLiberec je žádaným městem pro bydlení a jak to u velkých měst bývá, i toto se dělí na mnoho městských částí. Některé vám umožní zažít ruch tohoto města, jiné vám zase dopřejí klid. Pokud jste aktivní a milujete pohyb, přírodu, ale i klid, je pro vás nejlepším místem Horní Hanychov v Liberci.  Tato městká část sousedí s místními částmi Dolní Hanychov, Pilínkov a Karlinky. Jedná se o jednu z nejlepších lokalit k bydlení z celého Liberce. Velikost katastrálního území je 7,43 km2. Každý den za dobrého počasí zde uvidíte panorama s výhledem na Krkonoše a Jizerské hory - za dobrého počasí je možné vidět vrchol Sněžky.

Dokonalé místo pro aktivní lidi

V bezprostřední vzdálenosti se nachází Ski areál Ještěd. Příznivci zimních sportů budou nadšeni, protože už nemusí za kvalitním lyžováním nikam cestovat. Dokonce se Horní Hanychov stal v roce 2009 jednou z městských částí, kde se konalo MS v klasickém lyžování Liberec. Neužijí si zde jen lyžaři, ale také příznivci cyklistiky, běžeckých sportů, inline bruslí nebo třeba koloběžek. Máte zde přímý přístup k cyklostezkám a také se tu nachází Bikepark Ještěd, který je v Areálu Skiparku. Máte tu 3 varianty tratí a u dolní stanice lanové dráhy Skalka pumptrack. Využít můžete i půjčovnu kol a koloběžek. Jestliže máte rádi procházky, zde nebudete vědět, jakým směrem se vydat dříve. Příjemné procházky si zde můžete užívat každý den. V parních dnech se můžete vykoupat a v centru využít městský bazén, akvapark Babylon nebo třeba venkovní koupaliště Vápenka, které máte z Horního Hanychova kousek.

Ještěd: Nová Skalka v novém světle - Lyžařské oblasti - Články o lyžování -  SNOW.cz

Okolí Horního Hanychova

Okolí si zamilujete. Máte zde nespočet cílů, ke kterým se můžete vydat, třeba do Kryštofova údolí. V této obci najdete malebné tradiční domky, první český vesnický orloj, dřevěný raně barokní kostelík z roku 1686 a nespočet úchvatných hrázděných staveb. Poblíž máte Ještědský vodopád, Dánské kameny, Červený kámen, bývalou sáňkařskou dráhu Ještěd a nespočet dalších zajímavých míst a atrakcí. Pokud se rádi vypravíte do hor, navštivte Jizerské hory s dojezdovou vzdáleností pouhých 25 minut autem.

Dopravní spojení

Velké město, jako je Liberec, evokuje myšlenku, že bez vlastního vozu jste bezradní. Opak je ovšem pravdou, po celém Liberci je skvělé spojení městskou hromadnou dopravou a to včetně Horního Hanychova. Již přes 100 let je tato lokalita spojena tramvajovou tratí, která je velmi frekventovaná a snadno se s její pomocí dostanete do každé části Liberce. Na zastávku Spáleniště je to pouze 10 minut pěšky. Kromě tramvají můžete využít také autobusové linky, které vás dopraví do jednotlivých obcí v okolí. Skvělé spojení máte i na samotný Ještěd, můžete využít lanovou dráhu na Ještěd provozovanou ČD. Novinkou je v Liberci rovněž využití taxislužeb BOLT.

5+11 - světově unikátní meziměstská trať - Tomáš Krupička

Možnosti nákupů a služeb

Je zde skvělé spojení k OC Nisa, ale i ke Kauflandu a dalším obchodům. Když se vydáte do centra, můžete navštívit OC Plaza i nespočet drobných obchodů. S dětmi můžete vyrazit třeba do zoologické zahrady, do IQlandie nebo objevovat rozhledny, kterých je v okolí Liberce nespočet. Díky skvělému dopravnímu spojení se zde snadno dostanete na poštu, do škol, k lékaři i do zaměstnání. I když je tato lokalita na okraji Liberce, rychle se dostanete tam, kam zrovna potřebujete. Lokalitu si zamilují jak mladé rodiny, tak i samotáři, páry i starší lidé. Liberec je moderní město, které pulzuje životem a Horní Hanychov má kouzlo, díky kterému si ho rychle zamilujete.

 

Pole označená * jsou povinná.